Newsy z facebooka

Publikacje prawne eLex Kancelarii Doradców Prawnych w mediach.

Po długi z bejsbolem? Są skuteczniejsze metody…

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi utarte stereotypy sprzed wielu lat, które dziś nic z rzeczywistością nie mają.

Historie z początków lat dziewięćdziesiątych obfitują w gangsterów specjalizujących się w odzyskiwanie długów. Dziś takie akcje zobaczymy najszybciej w kinie kryminalnym. Nie zmieniło się jedynie to, że długów nikt nie lubi mieć. Co jednak gdy przydarzą się nam długi finansowe? Spokojnie. Nie musimy czekać na „łysego z bejsbolem”. W takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy po zapoznaniu się ze sprawą zaproponują najlepsze rozwiązanie.

– Podejmujemy wszelkie przewidziane przez prawo działania, by doprowadzić do przedsądowego zakończenia sprawy między wierzycielem a dłużnikiem. Chodzi bowiem o to, by wierzyciel w jak największym stopniu był zaspokojony, a dłużnik nie ponosił kosztów sądowych i egzekucyjnych. Polubowne załatwienie sprawy trwa oczywiście nieporównywalnie krócej niż postępowanie sądowe lub egzekucyjne. Dopiero w sytuacji, gdy nie uda się załatwić sprawy polubownie występujemy do sądu i organów egzekucyjnych – mówi Maciej Kulikowski doradca prawny z Krislex Kancelarii Doradców Prawnych i dodaje – prowadzimy mediacje, negocjacje, postępowania sądowe we wszystkich sprawach cywilnych i karnych oraz postępowania egzekucyjne i administracyjne.

Niestety osób i firm, które zwracają się o pomoc by odzyskać swoje pieniądze z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej. – Zgłaszają się do nas zarówno firmy jak i osoby prywatne, które pożyczyły znajomemu kilkaset złotych i nie mogą swoich pieniędzy odzyskać. Najwięcej problemów w czasach kryzysu mają jednak firmy.

– Doradcy prawni z Krislex Kancelarii Doradców Prawnych pomogli spłacić moje zobowiązania kilka miesięcy temu. Dziś moja firma stanęła na nogi i z perspektywy czasu wiem, że sam nie dałbym rady – mówi Jan, przedsiębiorca z Włocławka. – Ci ludzie znają się na swojej pracy. Negocjując z wierzycielem pomogli rozłożyć moje długi na raty. Dzięki temu moja firma nie straciła płynności finansowej.

Krislex Kancelarie Doradców Prawnych poza powyższą tematyką zajmują się wszystkimi dziedzinami prawa dotyczącymi spraw: rozwodowych, spadkowych, służebności przesyłu, karnych itp.

Doradcy prawni przygotują wszelkie pisma sądowe w zakresie prawa karnego i cywilnego, rodzinnego, administracyjnego i spraw komorniczych. Krislex Kancelarie Doradców Prawnych zatrudniają prawników z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.